Innsikt · Uke 40

Norges billigste varer uke 40

Vi har sammenlignet 893 tilbud fra norske dagligvarekjeder. Her er rangeringen: den ærligste handlevognen i Norge.

Oppdatert 28. September 2026 · Basert på offisielle tilbudsaviser

Billigste vare per kilo denne uken er NORSK HODEKÅL til 9,90 kr/kg hos Obs.

Billigste per liter er TAFFEL til 5,00 kr/l hos REMA 1000.

Størst utslag mellom kjedene: LAPSKAUS GROVKUTT koster 39,33 kr/kg hos REMA 1000 og 149,00 kr/kg hos MENY.

Topp 10 billigste per kilo

Vi rangerer alle tilbud med kilo-pris, sortert lavest først. Tallet i prislappen er pakke-pris; under står den faktiske kilo-prisen så du kan sammenligne på tvers.

1

NORSK HODEKÅL

Obs
Pr kg Husk hodekål til fårikålen
9,90 kr 9,90 kr/kg
2

NORSK HODEKÅL

Extra
Pr kg
9,90 kr 9,90 kr/kg
3

SIKTET HVETEMEL

KIWI
EKSTRA PRESSET helt fram til 25. oktober Før 31,90 2 kg, Regal, pr. kg 9,95
19,90 kr 9,95 kr/kg
4

HVETEMEL 2KG

REMA 1000
Norgesmøllene, 2 kg, 9,95 pr. kg
19,90 kr 9,95 kr/kg
5

Potet 5 kg

Gigaboks
UKENS GRØNNSAK 12,98/kg
64,90 kr 12,98 kr/kg
6

POTET LØS VEKT

Bunnpris
pr. kg, sorten kan variere Norske
15,00 kr 15,00 kr/kg
7

POTETER LØSVEKT

Bunnpris
pr. kg
15,00 kr 15,00 kr/kg
8

MIDDAGSRIS

KIWI
2 kg, First Price, pr. kg 17,95
35,90 kr 17,95 kr/kg
9

DIVERSE PASTA

Holdbart
500g - 19,80 pr kg PR PK BF: 01.01.2028
9,90 kr 19,80 kr/kg
10

KAKEMIKS

Holdbart
750g - 19,87 pr kg BF: 02.07.2026
14,90 kr 19,87 kr/kg

Topp 5 billigste per liter

Drikkevarer, vaskemiddel, fløte og alt annet som måles i liter. Varer merket ferdigblandet er saft eller konsentrat: literprisen kjeden oppgir gjelder drikken etter utblanding, ikke flasken du bærer hjem.

1

TAFFEL

REMA 1000
Grans, 4x1,5 l, 5,00 pr. l.
30,00 kr 5,00 kr/l
2

COCA-COLA 8 PK

Obs
Original/uten sukker. 8 x 1,5 l + pant Pr pk. Pr l 8,33
99,90 kr 8,33 kr/l
3

Spylervæske 3 l

Gigaboks
Smart kjøp! 4 for 1 pk 34,90. Fra 8,33/l Ned til -15 °C
100,00 kr 8,33 kr/l
4

COOP BRUS

Extra
Plukk & miks 1,5 l Fra 9,83/l. 1 flaske 17,40-19,40 + pant + pant
29,50 kr 9,83 kr/l
5

COCA-COLA U/SUKKER 6PK

REMA 1000
PARTIVARE Coca-cola, 6X1,5 L, 9,89 pr. l + PANT
89,00 kr 9,89 kr/l

Største prisforskjeller mellom kjedene

Samme produkt-kategori, helt forskjellig pris. Disse er de mest dramatiske eksemplene denne uken. Hvis du må kjøpe en av disse: gå til billigste kjede.

LAPSKAUS GROVKUTT

REMA 1000 (billigst) 39,33 kr/kg
MENY (dyrest) 149,00 kr/kg
279 % forskjell · spar 109,67 kr/kg

COCA-COLA 8 PK

Obs (billigst) 8,33 kr/l
Matkroken (dyrest) 30,23 kr/l
263 % forskjell · spar 21,90 kr/l

NORSK HODEKÅL

Obs (billigst) 9,90 kr/kg
SPAR (dyrest) 33,20 kr/kg
235 % forskjell · spar 23,30 kr/kg

SMAK* DELIKATESSEPOTETER

Coop Mega (billigst) 50,00 kr/kg
Obs (dyrest) 166,33 kr/kg
233 % forskjell · spar 116,33 kr/kg

FJORDLAND MIDDAGSFAVORITTER

Matkroken (billigst) 51,44 kr/kg
Coop Prix (dyrest) 151,21 kr/kg
194 % forskjell · spar 99,77 kr/kg

Vil du sammenligne alle 59 kjeder?

Søk på produkter, sortér på pris og bygg din egen oversikt. Helt gratis.

Åpne Nesvis →

Om denne lista

Vi henter offisielle tilbudsaviser fra 59 norske kjeder hver uke og rangerer dem etter faktisk kilo- og literpris. Ingen reklame, ingen sponset plassering. Bare offentlige tilbud, sortert ærlig. Oppdateres automatisk hver mandag.